Vahva ja sisutihe koolipäev Tallinna muuseumides

Teisipäeval, 14. novembril külastasid Otepää Gümnaasiumi viiendikud Tallinnas nelja muuseumi (Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseum, NUKU muuseum, Eesti teatri- ja muusikamuuseum ning Eesti tervishoiu muuseum). See päev viis õpilased seiklema üksikule saarele, kus ellujäämine sõltus neljast põhielemendist: õhust, veest, maast ja tulest.

Tervishoiu muuseumi tunnis vaadeldi inimese seotust ümbritsevaga läbi vee rolli inimese kehas. Teatri- ja muusikamuuseumis uuriti kõige vanemaid pille, mis kasutavad heli tekitamiseks õhku, ja arutati, milliseid puhkpille saaksid lapsed üksikul saarel endale ise valmistada. Eesti tarbekunsti- ja disainimuuseumis disainiti maa peal kõndimiseks imejalanõud, mis peaksid vastu nii erinevatele temperatuuridele, suurele veele kui ka kuumusele. NUKU muuseumis kirjutati igale põhielemendile tekkelugu ja esitleti seda ka teistele rühmadele.

Täname kooli ja lapsevanemaid, et meie põnev ja hariv õppepäev teoks sai.

5.a ja 5. b klassijuhatajad Karmen Lauk ja Anu Kikas