Sümboolika

Koolil on sümboolikana oma logo, hümn, müts ja sõrmus.

Lipp – kooli lipp pärineb aastast 1997. Mastilipuna kaunistab kooliõue alates 3. oktoobrist 2012.

Sõrmus – sõrmus on tehtud hõbedast, sellel on kujutatud Otepää vapi karu, keskmes OG logo. Vasakul on tammeleht, mis sümboliseerib tugevust, ajaloolist mälu, vaimujõudu ning järjepidevust

Müts – müts taastati 2007. aastal kooli 100. aastapäevaks, eeskujuks võeti Teise maailmasõja eelne koolimüts. Otepää Gümnaasiumi koolimütsi põhitoonid on must ja rukkilillesinine. Must sümboliseerib meie kandi viljakat mullapinda, aga ka hariduspõllu künnivagusid, mida siinkandis on küntud juba aastasadu. Mütsi kandja peab tajuma ka Eestimaa musta minevikku, millesse on panuse andnud ajalootormid, sõjad, okupatsioonid. Rukkilillesinine sümboliseerib meie rahvuslille, mis uhkelt õõtsub ka kõige kõvemas tormis selles samas mullapinnas, mille üle kumab lootusesinine taevas. Otepää Gümnaasiumi mütsi värvides peegeldub osaliselt ka Eesti lipp – on ju see trikoloor 1884. aastal pühitsetud just Otepääl. Kuna tegemist on ajaloolise mütsiga, milles valget värvi ei leidunud, jätkab kool traditsioonilise kahe mütsivärviga.

Hümn – koolil on hümn alates 2002. aastast. Sõnade autor on Ly Kuningas, meloodia autor Toomas Voll.

Otepää Gümnaasiumi hümn

Sõnad: Ly Kuningas
Viis: Toomas Voll

Kus Pühajärv ja rohetavad nõlvad,
Seal aastasadu püsinud üks paik,
Mis tarkust jaganud on mitmel põlvel´,
Kust ajalukku mitmedki on läind.

See maja kingib võtme tulevikku,
Kui vastu võtad kõik, mis pakub ta
Ja kui ka kooliaeg jääb selja taha,
Ta mällu sügavalt jääb püsima.

Tunnen uhkust oma kooli üle
Ja mõistan, et on vaja õppida.
Luban hoida oma kooli nime
Ning kiidan sind, mu kool ja Otepää.

Tunnen uhkust oma kooli üle
Ja mõistan, et on vaja õppida.
Luban hoida oma kooli nime
Ning kiidan sind, mu kool ja Otepää.