Otepää neiud olid Itaalias konkursil edukad

14.-18. oktoobrini 2017 toimus Itaalias rahvusvaheline koorikonkurss Il Canto Sul Garda. Sellest toredast sündmusest võttis osa ka üle-eestiline tütarlastekoor Ilmalilled, kus laulab viis meie kooli õpilast – Veronika Maide, Kerttu-Liis Levin, Geir Kudu, Merelle Liivamägi ja Erika Maide. Osaleti nii lastekooride kui ka rahvalaulukategoorias ning suureks üllatuseks oli grand prix vooru pääsemine. Koor sai kulddiplomi lastekooride kategoorias ja samuti kulddiplomi rahvalaulukategoorias, kusjuures viimases jäädi alla vaid Grand Prix’ võitnud Soome koorile Ruamjai.

Koor sai eripreemia silmapaistvalt hästi valitud rahvalaulukava eest ja ühe žüriiliikme erilised tänusõnad sai ka kontsertmeister Hain Hõlpus väga tundliku klaverisaate eest. Festivalil osales 33 koori 17 riigist, neist 8, sh Ilmalilled, said võimaluse laulda grand prix’ voorus. Tagasiside üle oldi väga õnnelikud, sest Ilmalilled ei ole tavaline koor – tüdrukud igast erinevast Eesti nurgast kohtuvad dirigentide Ave Sopi ja Vilve Maidega vaid seitsmel korral aastas. Iga laager on seiklus – alustatakse ühtelaulmist nagu ei kusagilt ja lõpetatakse teadmata kaugusel, sel korral Itaalias Riva del Gardas.

Merelle Liivamägi, Erika Maide, 8.b klassi õpilased, Ilmalillede lauljad