Väga head tulemused ajaloo-olümpiaadilt

19.-20. jaanuaril 2022 toimunud ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor oli esmakordselt elektrooniline ning osaleda said 6.-12. klassi õpilased oma koolimajas. Meie koolist osales 6 õpilast 7., 9. ja 12. klassist. Elektroonilise olümpiaadi tulemused on esitatud piirkondlikult, kuid võimalik on näha ka üleriigilist järjestust.

7. klassi õpilased lahendasid ülesandeid viikingite kohta. Valgamaalt osales 20 õpilast ning 7.b klassi õpilane Richard Rikka saavutas I koha. Üleriigilises arvestuses sai ta 504 osavõtja seas väga tubli 43. koha. 7.a klassi õpilane Art Asi saavutas maakondlikus arvestuses 7. koha ja Robert Sebastian Heinsar 7.b klassist 11. koha.

9. klassi õpilased lahendasid ülesandeid Eesti Vabadussõja ja Tartu rahu kohta. See oli kõige arvukama osavõtjaskonnaga grupp, osales 638 õpilast üle Eesti. 9.b klassi õpilane Karl Silmere saavutas Valgamaal I koha ning üleriigilises arvestuses 5. koha väga tugeva punktisummaga – 93,7 -, mis oli võrdne 4. koha saanud õpilase tulemusega, kuid võrdsete punktide korral  sai määravaks lahendamise aeg. Väga tubli oli ka 9.b klassi õpilane Brenda Järv, kes saavutas Valgamaa arvestuses III koha.

Gümnaasiumiastet esindas Uku Sau 12. klassist, kes lahendas ülesandeid II maailmasõja teemal ja saavutas Valgamaal II koha ning üleriigilises arvestuses 45. koha 394 osavõtja hulgas.

Täname ja kiidame kõiki osalejaid!

Ajalooõpetajad Heivi Truu ja Ly Tannis-Vinni