Emakeeleolümpiaadi tulemused

„Nagu kaunis heli kandlekeelest,
kõlad kõrvu, Eesti emakeel.“
(Karl August Hermann)

1.veebruaril toimus vabariikliku emakeeleolümpiaadi piirkonnavoor, millest meie koolist võttis osa 19 tublimat keeletundjat 7.-12. klassini. Ülesandeid tuli lahendada veebis kahe tunni jooksul.

Nooremas vanuseastmes (7.-8. klass) saavutas Valgamaa 26 õpilase hulgas II koha Helena Elmet 7.b klassist. Keskmises astmes (9.-10.klass) osales meie koolist 4 õpilast, kes kõik platseerusid pingerea etteotsa. 23  osavõtja seas saavutas I koha Katriin Ostrak ja III koha Karl Silmere 9. b klassist. Neile järgnesid vaid 1-2 punktiste vahedega Kirke Tamm (10. klass) ning Mia Maria Arminen (9.b).

11.-12. klasside 23 osavõtja seast pälvis III koha 11. klassi õpilane Helis Hein.

Emakeeleõpetajad tänavad ja kiidavad kõiki osalejaid ja loodavad, et huvi oma emakeele uurimise ja arendamise vastu jätkub neil ka edaspidi.

Eesti keele õpetajate nimel Marika Paavo