fbpx

Väärtustades eesti kirjandust

Postitatud kategoorias:

Koolimeedia OG raadio Otu Tungal Uudised

30. jaanuaril tähistati Eesti vabariigis esmakordselt eesti kirjanduse päeva. Ka meie koolis arutati kirjandust sel päeval rohkem kui tavaliselt ja mitmel erineval moel. Kõik algklassid koos oma õpetajatega rääkisid  raadiosaates kuuldud katkendi Andrus Kivirähki lasteraamatust „Sirli, Siim ja saladused“ veel kord üle, arutati lugemise ja raamatute tähtsust, joonistati selle loo tegelasi. Räägiti ka unistamisest, sõbralikkusest, kiusamisest. Kõikides klassides kõneldi selle päeva olulisusest ning tüvitekstide väärtusest.

Enamikes klassides arutleti põhjalikumalt selle üle, miks on Tammsaare meile väga oluline kirjanik ning milliseid eesti kirjanikke peaksime veel nende loomingu kaudu tundma. Mõned klassid töötasid selle päeva moto järgi lausa kogu nädala. Nii valmisid  5.b klassil  sõnad pildis, kus pilt pidi koosnema ainult kirjandusmõistetest, kirjanike nimedest, lemmikraamatute pealkirjadest või raamatute lemmiktegelastest. Nõnda valmis väga omapärane komplekt modernset piltluulet.

Neljas klass valis omale huvipakkuva kirjaniku, otsis tema kohta infot ja pilte ning koostas esitluse. Kõige populaarsemaks kirjanikuks osutus Kristiina Kass, huvi pakkusid ka Oskar Luts ning A. H Tammsaare. Uurimise alla sattusid veel Ilmar Tomusk, Andrus Kivirähk, Leelo Tungal, Hille Karm, Heiki Vilep, Mika Keränen.

Seitsmendad klassid kehastusid eesti kirjanduse tegelasteks ja andsid teose „Libahunt“ sisu edasi oma valitud tegelase vaatenurgast. Tehti ka eesti kirjanduse teemalist Kahooti. Õpilased said võrrelda oma teadmisi teostest ja tegelastest. Üllatus oli see, kui paljudest teostest on Eestis ka film tehtud.  Abituriendid  osalesid samuti kogu nädala vältel eesti kirjanduse projektis, mille käigus loeti eesti kaasaegsete kirjanike teoseid, uuriti nende loomingut ning tutvustati seda kaaslastele, vaadati kirjandussaadet.

Kirjanduslikud killud kogus kokku
Marika Paavo