Tublid noored matemaatikud

31. jaanuaril 2024 toimus 7.-12. kl matemaatikaolümpiaadi piirkonnavoor. Piirkonnavoorudes lahendasid õpilased üle Eesti üheaegselt Tartu Ülikooli teaduskooli poolt koostatud ülesandeid. Olümpiaadil peetakse arvestust klasside kaupa.

7. klassist osales Valgamaa piirkonnavoorus 25 õpilast, kellest 1. koha saavutas 7.a klassi õpilane Jakob Pirnipuu. Tubli 6. koha sai Teele Uudeberg (7.a).

8. klasside arvestuses osales maakonnas 19 õpilast. 5. koht kuulub Laura Pirnipuule (8.b). Tublilt esindasid meie kooli veel Ida Vahrušev (8.a), Lisete Liivamägi (8.a), Andra Arulaan (8.b) ja Eva-Lotta Elmet (8.b).

9. klasside piirkonnavoorust võttis osa 24 õpilast. Väga tubli tulemuse saavutasid meie kooli õpilased Helena Elmet (9.b) ja Gerli Ong (9.a), kes jäid jagama võrdse punktiarvuga 1.-2. kohta. Tublid osalejad olid ka Linda Silmere (9.b), Kirke Karus (9.a) ja Art Asi (9.a).

Gümnaasiumiastmest võtsid matemaatikaolümpiaadist osa 12. klassi õpilased Martin Mõttus ja Romet Silm.

21. veebruaril toimunud 4.-6. klassi matemaatikaolümpiaadi piirkonnavooru tulemustega on samuti põhjust väga rahul olla.

4. klassidest osales kogu maakonna peale kokku 32 õpilast. Meie kooli 4.a klassi õpilane Kerli Tinno (4.a) saavutas 4. koha. Tublilt esindasid kooli veel Kaarel Veere (4.b) ja Hans Gustav Kuusik.(4.b)

5. klassidest osales maakonnast 21 õpilast. Britta Rehk saavutas 3. koha. Oskar Raud ja Heidi Suiste jäid jagama 4.-6. kohta.

6. kassidest osales 22 õpilast. Tublid olid Karolin Kõivisto (6.a), Reinhold Kalda (6.b), Ann-Marii Mets (6.b), Grettel Arulaan (6.b), Andreas Kõiv (6.b) ja Anete Kõiv (6.b)

Aitäh tublidele ja nutikatele osalejatele ning õnnitlused võitjatele!

Matemaatikaõpetajad Helen, Kaidi ja Inga