Tublid ajalootundjad

Ajaloo-olümpiaadi elektrooniline piirkonnavoor toimus 15. ja 16. veebruaril ning vaheaja lõpus selgusid lõplikud tulemused. Olümpiaad toimub üle aasta vaheldumisi ühiskonnaõpetuse olümpiaadiga. Olümpiaadil koostati tulemuste põhjal pingerida nii maakondlikus kui üleriigilises arvestuses. Lõppvooru kutsutakse piirkonnavooru võitjad alates 8. klassist, punktisumma peab ületama 60 % piiri.

Põhikooliõpilastest oli kõige edukam 8.a klassi õpilane MARTEN PAAVO, kes saavutas Valgamaa arvestuses III koha. Hästi esinesid ka Eva-Lotta Elmet ja Andra Arulaan 8.b klassist. Valgamaalt osales 8. klassist 20 õpilast ning kogu riigist 721.

9. klassi õpilastest oli edukaim Kirke Karus 9.a klassist, kes saavutas 4. koha. Esikümnesse jõudsid veel Gerli Ong 9.a klassist, saavutades 6. koha, ja Art Asi 9.a klassist, kes sai 7. koha. Tubli oli ka Robert Sebastian Heinsar 9.b klassist. Valgamaalt võttis osa 21 õpilast ning kogu riigist 802.

Gümnaasiumiastet esindas väga hästi SILVER OSTRAT 11. klassist, kes lahendas ülesandeid 20. sajandi teemal ning saavutas Valgamaal III koha. See oli gümnaasiumi teemadest kõige populaarsem ning konkurents oli seal kõige suurem, Valgamaalt osales 13 õpilast ning kogu riigist 531, Silveri saavutatud punktisummaga, mis oli üleriigilises arvestuses 93.,  oleks mitmes maakonnas jõudnud ka võistluse lõppvooru.

Tublid olid ka 6. klassi õpilased, kellest Karolin Kõivisto 6.a klassist saavutas 7. koha ja Joosep Sakkis 6.a klassist 10. koha, ning Robert Raak 6.b klassist. 6. klassi õpilasi osales Valgamaalt 21 ja kogu riigist 658.

7. klassi õpilastest oli edukaim Adele Voolaid 7.b klassist, kes saavutas 27 osaleja seas 9. koha, tublid olid ka Svea-Erika Iir (7.a), Marion Must (7.a), Maarja All (7.b) ja Joanna Adamson (7.a). Kogu riigist osales 7. klassist 705 õpilast.

Ajalooõpetajad Heivi Truu ja Karin Varblane õnnitlevad ja tänavad kõiki osalenuid, kes võtsid ette suure lisatöö ja töötasid läbi hulga materjale.