Emakeelepäev!

Üritused

14. märtsil tähistasime koolis Emakeelepäeva. Selle puhul algas koolipäev raadiosaatega, kus kõlas laul „Kõnõtraat“. Edasi saime kuulda, kuidas Emakeelepäev alguse sai ning kuidas sündis meie oma emakeel- eesti keel. Seejärel algas klassidevaheline raadioviktoriin, kus sai end Emakeelepäeva testiküsimustes proovile panna. Küsimused olid väga huvitavad! Peale seda jätkusid tegevused koduklassides. Iga klass kujundas endale oma luuleraamatu, kus iga klassi õpilane sai ilusa käekirjaga kirjutada valitud luuletuse. 1-4. klassil jätkus edasi lohejutu kuulamine ning kuuldu põhjal illustratsiooni joonistamine. Edasi koostasid 1-6. klass sõnapilve ning kujundasid selle ilusaimate eestikeelsete sõnadega. 7-12. klassidele jätkus aulas konverents, kus esitleti enda projektitöid.

Emakeele tund

Nagu kaunis heli kandlekeelest,

nagu lõokse lõksuv hääl,

nagu laulud linnu lahkest meelest,

nagu kellakõlin aasa pääl —

süda sulab, mõnul mõlgub meel —

kõlad kõrvu, Eesti emakeel.

Karl August Hermann