Tegus ja lõbus matemaatikanädal

Matemaatikanädal 2023

06.11-10.11 toimus Otepää Gümnaasiumis matemaatikanädal, raames tegelesid algklassid matemaatika teistmoodi õppimisega õues. Tore oli seigelda õpetajate Tiie Jaaniste ja Triin Rehki väljamõeldud juhtnööride järgi. Esimeste ja teiste klasside ülesannetes tuli mõõta erinevate mõõtevahenditega lillepeenra ümbermõõtu. Kolmandad ja neljandad klassid mõõtsid meeterjoonlauaga muusikakooli hoone ümbermõõdu. Vahval ringkäigul Otepää tänavatel oli vaja tegeleda loendamise ning saadud tulemuste järgi hakkama saada tekstülesandega. Eriliselt vaimustas hamba- või grilltikkudest geomeetriliste kujundite kokkupanemine ning viimastest omakorda piltide või ruumiliste ehitiste meisterdamine, mida sai imetleda peamaja I korruse koridori aknalaudadel. Lisaks meeldejäävale ja lõbusale märkamisele, et matemaatika on igapäevaselt meie, õppisid algklassid ka rühmas koostööd tegema.

Matemaatikanädalal oli algklasside õpilastel võimalus läbida aulas matemaatiliste ülesannete rada, mille koostas oma loovtöö raames 8.b klassi õpilane Andra Arulaan. Sellel rajal tuli näiteks lohistada pudelil olevat palli mööda murdjoont, panna kokku tangrami ruutu, joonestada jänesele peegelpilti jne. Õpilasted olid väga keskendunud ja tundsid rõõmu nii nuputamisest kui ka liikumisest.

5.-12. klasside õpilased lahendasid matemaatikatundides individuaalselt või grupis ülesandeid nii Kahoot’is kui paberkandjal. Selgusid klasside parimad peastarvutajad ja matemaatiliste mõistete tundjad.

Klasside parimad peastarvutajad on Britta Rehk, Yuliia Lysenko, Karolin Kõivisto, Robert Raak, Jakob Pirnipuu, Ken-Erik Keemu, Maria Raud, Andra Arulaan, Matthias Roots, Mattias Kants, Helena Elmet, Karl Oskar Kängsepp, Angela Tamela, Dmitri Rõžkov, Romet Pallum ja Karolina Sepp.

Parimad matemaatiliste mõistete tundjad on

• 5.kl Kristofer Kärp, Märten Mätas, Oskar Raud
  • 6.a Karolin Kõivisto, Jete-Liis Jalakas