Teatrimaagia kütkeis

Otu Tungal Uudised

13. novembril viisid meie kooli 6.-12. klasside õpilastele läbi huvitava muusikatunni tuntud ooperisolist Reigo Tamm ja klaverivirtuoos Johan Randvere. Reigo Tamm on töötanud Tartus Vanemuise teatris ning hetkel laulab Rahvusooper Estonias. Nad rääkisid oma eluteest muusikani. Reigo tahtis tegelikkuses saada näitlejaks, kuid tema õpingud lavakunstikoolis jäid lühikeseks ning just tänu sellele leidis ta oma tee ooperini. Johan seevastu teadis alati, et tema elukutse sisaldab muusikat, juba 13- aastaselt asus ta õppima muusikakeskkooli.

Saime hea ülevaate, mida endast kujutab ooper, operett ja muusikateater. Publik sai kuulata mitmeid tuntud ooperipalasid, sealhulgas lasteetendustest ,,Naksitrallid” ja ,,Buratino”. Johan Randvere jutu ja klaverimängu kaudu tutvusime Mozarti elu ja loomingu mõningate tähelepanuväärsete faktidega.

See oli hea vaheldus tavapärasele koolitunnile ning mõnus võimalus õppida muusika kohta teistmoodi. Kindlasti jäi kõikidele kõlama elutark mõte tuleviku kujundamise kohta: „Kui uksest visatakse välja, proovi aknast uuesti sisse pääseda.“