Teadusbussi külaskäik

15. novembril külastas Otepää Gümnaasiumi Teadusbuss. Teadusbuss on liikuv teaduslabor, mille meeskond koosneb rõõmsatest vabatahtlikest Tartu Ülikooli tudengitest. Tore oli, et Teadusteatri etendust sai jälgida kogu koolipere. Erilise õhinaga elasid katsetele kaasa algklasside õpilased.

Teadusteatri teemaks oli tuli. Põlemise saamiseks on vaja kolme komponenti: hapnikku, põlevat ainet ja tuld. Etendus avati huvitava katsega, kus seebivette lisati butanooli ning tekkinud seebimullid kätte võeti ja põlema pandi. Keemiat osates võib põlema panna ka mittepõlevaid ained. Samuti ei puudunud etendusest kärtsud ja mürtsud. Kõige meeldejäävamaks plahvatuse katseks võis pidada vesiniku põlemisreaktsiooni, kus õhupall täideti vesinikuga ning seejärel süüdati põlema. Etenduse käigus rõhuti väga tugevalt ohutusele, kanti katsetele vastavaid riideid ja töökaitsevahendeid. Etenduse lõpus tekitati aulasse udu, kui vedelasse lämmastikku valati kuuma vett.

Annabel Täär, 11.b klassi õpilane