Lahe geograafiatund Otepää Gümnaasiumis

12.-18.novembrini toimuva rahvusvahelise geograafianädala (Geography Awareness Week) raames toimus Otepää Gümnaasiumis 13. novembril projekt “Lahe geograafiatund.“ Läbi viidi nutitelefoni teematunnid. Klassi ees olid TÜ geograafiaosakonna tudengid Mart Soo ja Oskar Vevers. Alustuseks tutvustati, kuidas saada geograafiks ja milliste elukutsete omandamisel on geograafiaõpingud vajalikud. Järgnevalt tutvustati järgmisi asukoha positsioneerimise meetodeid: mobiilpositsioneerimine, GPS-positsioneerimine, A-GPS, NFC-d.

Räägiti asukohateabe rakendamisest ühiskonna juhtimisel ning käitumise   analüüsil.Lahendada tuli ülesandeid, kasutades viit erinevat mobiilirakendust (Tripadvisor, Waze, Tartu bussiajad, RMK ja Ilmateade Eestis).

Ülesanded olid huvitavad ja ka edaspidi on neid mobiilirakendusi ja teadmisi võimalik kasutada igapäevaelus erinevate probleemülesannete lahendamisel. Õpilase rollis oli ka õpetaja, kes annab omandatud teadmisi edasi ka teistele õpilastele. Projekt jätkub kevadel ja ilmselt juba õuesõppena.

Ülle Kümmel, geograafiaõpteja