Riiklikule muusikaolümpiaadile lähevad Valgamaad esindama Loore All, Katarina Kivimäe ja Eliise Palmiste

5. veebruaril toimus Otepääl muusikaõpetuse olümpiaadi maakonnavoor, kus panid oma teadmised proovile Valgamaa parimad muusikaõppurid.

Hakkab juba tavaks kujunema, et Otepää kooli õpilastel tuleb lõppvooru kohtade eest võistelda vaid omavahel. Küllap hirmutab paljusid olümpiaadi sisu ja ülesehitus, mis eeldab laialdaste valdkonnateadmiste kõrval ka esinemisjulgust ja lavanärvi. Küsimusi ja ülesandeid oli seekordki muusikamaastiku igast nurgast: nooditundmisest klassika-, rock- ja jazzmuusika peensusteni. Kauneid elamusi pakkus nn publikuvoor, kus osalejad esitasid soololaulu ja omaloomingulise muusikateose, mis võis olla nii laul kui instrumentaalpala.

Nooremas vanuseastmes (7.-9. klass) jäid I ja II kohta jagama täpselt ühesuguse punktisummaga Loore All (7.b klass) ja Katarina Kivimäe (8.b klass). Mõlemad tüdrukud võistlevad finaalis, mis toimub 4.-5. märtsil Tallinnas. Neist vaid paari punkti kaugusele jäi Kertu Juhkam (7.b klass).

Gümnaasiumiastmes esines väga südikalt Eliise Palmiste (11. klass), kelle jaoks on see juba kolmas kord oma maakonda ja kooli olümpiaadi lõppvoorus esindada.

Suur aitäh kõigile osalejatele tehtud töö ja vaeva eest!

Soovin meie tublidele neidudele edu ja tugevat närvi!

Õpetaja Eve Eljand