fbpx

Projektipäev kui lahe elamus

Postitatud kategoorias:

Uudised

Otepää Gümnaasiumis on projektipäev koolipäev, kus õppetöö toimub natuke teistmoodi kui tavaliselt. Eelmine projektipäev algas neljandatele klassidele Eesti Rahva Muuseumis. Seal vaatasime vana aja ja ahnuseteemalist etendust ning saime teada, kuidas vanasti jõule tähistati. Meile räägiti, et vanal ajal tuli pühade lähenedes maksta võlad ja tagastada kõik laenatud asjad, sest inimesed arvasid, et jõulud on rahu- ja puhkamiseaeg ning miski ei tohi meeleolu häirida

Pärast ERMi külastasime populaarset tagurpidi maja. Seal oli kõik tagurpidi: lastetuba, vannituba, elutuba ja magamistuba. Kogemus oli lahe, kuigi mõnel hakkas pea natuke ringi käima.

Edasi sõitsime bussiga Tasku keskusesse Cinamoni kinno. Vaatasime filmi “Jõulud ja puha”. See huvitav ja naljakas film rääkis väsimusest haigeks jäänud päkapikkudest, kellele jõuluvana läks Pariisist vitamiine tooma.

Päev lõppes sellega, et meie bussi mootor ei läinud enam käima ja pidime uut bussi ootama. Koju jõudes olime väsinud, õnnelikud ja targemad.

Mari Laul 4.b klassist