Otude ristimine

Septembri kolmandal nädalal toimus Otepää Gümnaasiumis otude ristimine, mida juhtisid abituriendid. Neli päeva kestnud tegevused lõppesid neljapäeval diskoõhtuga.

Et otu teistest koolikaaslastest eristuks, kandis ta oma õppevahendeid ämbris ja kattis pea käterätikuga. Hommikuti kohtusid otud abiturientidega,  pesid kooli ees erilise pastaga hambaid, jõid maitsvat hommikukokteili ning võimlesid. Kooliruumides kõndisid otud nende jaoks märgistatud radadel. Kõrvaleastujaid said tervist küüslauguga turgutada. Söögivahetundide ajal korraldati kooliaias otudele mänge: riideketti, mündimängu, hernesupi söömist ja kala kõhul, krabikõndi.

Neljapäeva pärastlõunal algas lõpurännak abiturientide juhtimisel ja publiku kaasaelamise saatel. Keskväljakul andsid otud vande ning liikusid metsarajale. Seal nautisid mõned otud ristimisrituaalne niivõrd, et hüppasid vabatahtlikult mitu korda mudaauku.  Pärast katsumusi sai iga kümnendik diplomi ja diskol tantsu lüüa juba täisväärtusliku abituriendina. Fotosid otude tegemistest näed kooli Facebooki lehelt.

Sigrit Soe, abiturient