Otepää Gümnaasiumi algklasside taimekasvatusest

Juba teist aastat osalevad Otepää gümnaasiumi algklassiõpilased taimeprojektis ja annetavad oma suveviljad sügisel Elistvere loomapargile.

Sel suvel kasvasid 2. klassi õpilaste aedades kõrged päevalilled, kolmandikel uhked kõrvitsad ja neljandikud jälgisid naeriste kasvu. Lapsed panid seemned mulda varakevadel  ning jälgisid taimede kasvu klassiruumis. Kevadel viis iga laps taime koju, istutas enda või vanaema peenrasse ning jälgis taimekese kasvu. Loomulikult ei õnnestunud kõigi väikeste aednike ettevõtmised. Mõni seeme ei tahtnud kuidagi idanema hakata, mõni õrn pikaks veninud vars murdus istutamise ajal. Suvepäike paitas taimi vähe, vihm aga kastis kohati liiga palju. Mõned viljad mädanesid enne küpsemist ja mõni leht sai kahjuri roaks. Sellest hoolimata ootavad lapsed järgmist kevadet, et saaks uue taime kasvatamist katsetada.

Pildigalerii taimedest asub kooli Facebooki lehel.

Klassiõpetajate nimel Kaja Oja ja Tiie Jaaniste