Otepää Gümnaasium saab klassitäie ISKU mööblit

Möödunud aasta 30. novembrini oli Eesti koolidel võimalik osaleda ISKU EV100 algatuses “Igale lapsele korralik mööbel!”. Konkursil uue klassiruumi mööbli saamiseks osales Eesti 216 kooli hulgas ka Otepää Gümnaasium. Viis kooli, kes klassitäie uut sisustust saavad, loositi välja 28. veebruaril. Ka Otepää Gümnaasiumile naeratas loosiõnn.

Esmaspäeval, 12. märtsil, olid ISKU mööblisalongi pidulikule auhinnatseremooniale kutsutud Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Tea Varrak ning ministeeriumi esindajad,  haridusvaldkonna tipptegijad Soomest ning loomulikult võitjate koolide esindajad. Otepää Gümnaasiumist olid auhinda vastu võtmas õpetaja Merlin Jalajas ja õppealajuhataja Anneli Vetka.

Laste õpikeskkond on hariduse omandamisel oluline. ISKU Baltics Eesti tegevjuht Aidas Barkauskas sõnas, et otsus, missugust kingitust Eesti Vabariigi juubeli puhul teha, tuli seetõttu kergelt. Seda, et kingitus läks inimestele korda, näitas kandideerinud koolide hulk. Tea Varrak leidis, et parem õpikeskkond annab õpilastele kindlasti motivatsiooni koolis käia ja õppida.

Peale Otepää Gümnaasiumi osutusid võitjateks ka Pala Kool, Valga Priimetsa Kool, Koeru Keskkool ja  Kaarli Kool.

Delfi uudise põhjal Rita Arik