fbpx

Külas riigikogulane Johannes Kert

Postitatud kategoorias:

Uudised

16. märtsil toimus Otepää Gümnaasiumis kõikidele 9. – 12. klassi õpilastele ühine ühiskonnaõpetuse tund. Õpetajaks oli seekord riigikoguliige Johannes Kert, kes rääkis riigikaitsest ja julgeolekust. Aastatel 2002-2008 oli ta Eesti esindaja .NATO juures.

Esineja sõnul pole riikidevahelised suhted maailmas enam nii rahulikud kui aastatuhande vahetuse ajal. Praegust NATO ja Euroopa Liidu rolli riikide koostöö ja Eesti julgeoleku tagamisel pole võimalik üle hinnata. Meie Eesti on väga aktiivne Euroopa Liidus, NATO-s ja NATO idaparnterlusprogrammis. Me oleme Aasia riikidele oma küberkaitse saavutuste poolest eeskujuks ja panustame ka välismissioonide abil maailma turvalisuse tagamisse. Küsimusele, kas Venemaa on Eesti jaoks oht, vastas riigikoguliige, et Venemaa on seda kogu aeg olnud. Kert arvas, et Eesti püsimise nimel peame õppima arvestama oma geopoliitilise asukohaga ja tegema õigeid samme, et seesama positsioon meile saatuslikuks ei saaks.

Johannes Kert puudutas ka pagulaste teemat. Näljahäda, ülerahvastatus, joogivee puudus, liigne kuumus – need on mured, mis sunnivad aafriklasi Euroopasse põgenema. Kerdi sõnul saavad eurooplased ise Aafrikat aidata, arendades kaubandust ja seeläbi tugevdades Aafrika majandust.

45 minutit riigikogulasega möödus väga kiiresti. Loeng oli hariv ning silmaringi avardav. Nii mõnigi sai oma küsimustele vastused. Mõne jaoks oli aga tund sedavõrd mõtlemapanev, et just tekitas küsimusi.

Annabel Täär ja Geir Kudu, 11.b