Panime proovile teadmised kaunist emakeelest

Koolimeedia OG raadio Uudised

Emakeelepäeva eel, 13. märtsil toimus meie koolis veidi tavatum klassijuhatajatund. Traditsioonilisele uudistesaatele „Nädalakaja“ järgnes intervjuu emakeelepäeva kangelase Kristjan Jaak Petersoniga, kelleks oli mikrofoni ette kehastunud 11.a klassi noormees Kaur Nukka. Teda küsitles raadioreporter Katrin Rüütli.

Emakeelealaste teadmiste proovile panek toimus seekord aga teisiti kui tavaliselt. Nimelt tulid klasside võistkondadele küsimused hoopis raadioeetrist ja ükski klassijuhataja oma klassi juures viibida ei tohtinud. Küsimused ei keskendunud vaid keeleteadmistele, vaid ka silmaringile, sest lai silmaring kujunebki oma emakeele abil.

Viktoriin toimus kolmes vanuseastmes ja maksimaalselt oli võimalus teenida 20 punkti.

5.-6. klass I-II koht 5.b ja 6.b 11 punkti

III koht 6.a 9 punkti