fbpx

Õppekäik Tartu Observatooriumisse

Postitatud kategoorias:

Uudised

Oktoobrikuisel projektipäeval käisid Otepää Gümnaasiumi  4.a ja 4.b klassi õpilased koos õpetajatega Tartu Observatooriumis.

Tartu Observatoorium asub Tõraveres. Peahoones asetseb 1964. aastal Tartu kunstnik Lagle Israeli poolt värvilistest merekividest tehtud eesti rahvaastronoomia tähtkujusid kujutav kivimosaiik-kaart. 1997. aastal istutati teleskoobitorni juurde viiva tee äärde päikesesüsteemi makett looduses, kus iga planeeti tähistab elupuu. Planeetide kaugused päikesest ja üksteisest on võrdelised kaugusega reaalses.

Tõraveres asub Põhjamaade suurim optiline teleskoop. Ruumis, kus asus teleskoop, peab olema sama temperatuur mis väljas. Torni teisel korrusel asus stellarium. See oli ruum, mis oli sisustatud astronoomia tutvustamiseks.

Minule meeldis see õppekäik Tartu Observatooriumisse väga. Kõige rohkem meeldis mulle mudel, mille järgi sai kujutluse sellest, kuidas Maa pöörleb ümber Päikese ja Kuu ümber Maa. 4.a klassi Lisanna lisab: “Saime Tõraveres palju uut teada, näiteks seda, kuidas tekivad tähed ning kuu- ja päikesevarjutus. Minule meeldis kõige rohkem arvutiprogramm, millega sai tähtkujusid vaadata ja uurida, kuidas need tekkinud olid.”

Riona Andra Reigo 4.b klass