Elistvere loomapargis

18. oktoobril 2017 külastasid Otepää Gümnaasiumi 3.a ja 4.b klass ja 11 õpilast 3.b klassist Elistvere loomaparki. Õppereis oli taimeprojekti lõpetamine. Taimeprojekti käigus kasvatasime  kõrvitsaid ja naereid. Aasta polnud taimedele just soodne: küll said taimed tormis kahjustada, küll tegid sitikad pahandust. Oma jälje jättis ka vihmarikas ja päikesevaene suvi. Kuid siiski saime loomadele oma kasvatatud aiasaaduseid viia.

Loomapargis võttis  meid vastu giid, kes rõõmustas hoolealuste talvise toidulaua üle.  Giidi juhendamisel tegime tutvust ka erinevate loomadega. Nägime vahvaid oravaid, erinevaid nugiseid, pruunkaru, põtra, metskitsi, kabehirvi ja piisonit. Saime teada, et põhjapõdrad ajavad talveks ripsmed maha, et need ära ei külmuks. Puude alla oli end peitnud ilves, kelle leidsime üles vaid giidi suunamise peale.  Lõpuks põikasime läbi ka näriliste majast.

Taimi kasvatades õppisime järjekindlalt hoolitsema ja tõdesime, et alati ei piisanud ka sellest. Loomapargis saime toreda elamuse ning palju teadmisi põhjamaade metsade elanike kohta.  Aitäh Otepää Gümnaasiumile, tänu kellele õppereis teoks sai!

Pilte õppekäigust näed kooli Facebooki lehel.

Gerli Ong 3.a klassist ja õpetaja Kaire Ojavee