Õpilaste teadusfestival

16. ja 17. aprillil toimus Tartus Eesti Rahva Muuseumis viies õpilaste teadusfestival. Meie kooli 5.b klassist osales oma ettekannetega neli tüdrukut. Janeli Uibo esitles enda stendettekannet “Bermuda kolmnurga saladus”. Katarina Kivimäe, Ronja Vindi ja Karlotta Levini projektiks oli “Teaduse imeline maailm”, mille raames esitletlesid tüdrukud festivali külastajatele erinevaid teaduskatseid ning selgitasid katse toimimist. Mõlemat tööd juhendas õpetaja Tiie Jaaniste.

Teadusfestivali esimene päev algas tööde ülespanekuga. Kuni kella kuueni õhtul tutvustati huvilistele oma projekti, anti intervjuud nii ajakirjanikele kui festivali juhile Marek Sadamile. Pärast nn tööpäeva oli pidulik õhtusöök ja nooremate õpilaste (1.-6. klasside) autasustamine. Päeva lõpus ootas õpilasi giidiga ekskursioon muuseumis. Teisel festivalipäeval esitleti veel oma töid.

Kaks töörohket ja toredat päeva õpetasid esinema, oma seisukohti kaitsma ja andsid aimu sellest, mida teadushuvilised õpilased teistes Eesti koolides teevad.

Teadusfestivali pildigaleriid ja videot saab näha siin

Ronja Vindi ja Katarina Kivimäe