Kunstiolümpiaadi piirkonnavooru tulemused

8. veebruaril 2020 toimus kunstiolümpiaadi piirkonnavoor Tõrvas. Olümpiaad koosnes kolmest osast: kodune loometöö, teooriavoor ja kohapeal valmiv ülesanne.

Selle aasta kodune töö oli väga mahukas: õpilased pidid valmistama A1 mõõtmes kunstipärase plakati vabalt valitud tehnikas. 7.-9. klassi õpilaste teema oli “Eesti kunstimuuseum 100” ja gümnaasistide teema “Bauhaus 100”.
Põhikooli loovtöö teema kohapeal oli „Laikmaa loomingust edasi“, s.t. et õpilased pidid maalima profiilportree „üllatusega“, kasutades eeskujuna ühte otsevaates portee reproduktsiooni Ants Laikmaa viiest erinevast teosest.
Gümnaasiumi õpilased pidid disainima toolimudeli, millel ei oleks traditsioonilise 4-jalaga tooli välimust. Materjalidena oli võimalik kasutada voolimismassi ja traati.

Meie koolist osales olümpiaadil neli õpilast.
II koht Eliise Peerna (9.b)
III koht Kelly-Bettan Kreek (9.b)
Tublid olid ka Olle Liivak ja Mari-Liis Piller.

Tänan neid kõiki tubli osalemise eest.

Jelena Salumaa, kunstiõpetaja