Ajaloo-olümpiaadi tulemused

8. veebruaril toimus Tõrva Gümnaasiumis 27. ajaloo-olümpiaadi piirkonnavoor. Olümpiaadi korraldab üle aasta Eesti  Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Selts. Olümpiaadil osalemine eeldab õpilastelt palju lisatööd: raamatute ja internetimaterjalide lugemist (olenevalt klassist  200–500 lk) ning ajalooalaste tele- ja raadiosaadete vaatamist-kuulamist.

Kõige arvukamalt oli osavõtjaid 6. klassis, kus võistlustules oli 21 õpilast, kelle teadmisi kontrolliti vanaaja seitsme maailmaime kohta. 7. klassi arvestuses osales 15 õpilast, teemaks viikingid.  8. klassis osales 10 õpilast, teema oli Rootsi suurriik ja Eesti kuulumine Rootsi riigi koosseisu. 9. klassi 13 osalenud õpilast vastasid Vabadussõja ja Tartu rahu teemalistele küsimustele.  Gümnaasiumiastmes oli õpilastel võimalik valida kolme teema vahel, kuid kõik Otepää Gümnaasiumi gümnasistid valisid II maailmasõja.

Otepää Gümnaasiumi õpilaste tulemused:
6. klass: III koht Lisanna Lubi (6.b)
7. klass: I–II koht Karl Silmere; III koht Brenda Järv; VI-VII koht Mia Maria Arminen (kõik 7.b klassist)
8. klass: II koht  Carena Roomets (8.b)
9. klass: III koht Lauri Leis; VI koht Hans Markus Danilas (mõlemad 9.a klassist)
Gümnaasium: II koht Uku Sau; IV-V koht Helen Hein (mõlemad 10. klassist)

Tublid olid ka Rivo Simon Solna, Aleksander Karus, Sten-Erik Iir, Katriin Ostrak ja Ervin Viks.

Kiidame ja täname kõiki osalejaid!

Ajalooõpetajad Kaja Asmer ja Heivi Truu