Koolipäev Tartu Tähetornis

3. novembril osalesid 4. klasside õpilased Tartu Tähetorni poolt korraldatavas õppeprogrammis „Päikesesüsteem“, mis oli kokkuvõtlik lõpetus loodusõpetuse maailmaruumi teemale. Kordasime õpitut ja saime ka väga palju uusi teadmisi. Kas teadsite, et Kuu valgustatud ja valgustamata osa eraldavat piiri nimetatakse terminaatoriks ja selle joone piiril on temperatuur 0 kraadi? Ja asteroidivöös on kivid tegelikult teineteisest väga kaugel, mitte nagu ulmefilmis, et pead kosmoselaevaga nende vahel laveerima. Kui aga keegi mõlgutab mõtteid Marsile minekust, siis võiks enne 4.a ja 4.b klassi õpilastelt uurida, kas see on ikka väärt mõte. Ja kuidas on seotud William Shakespeare ja planeet Jupiteri kaaslased?

Meie vahva haridusprogramm lõppes temaatilise käelise tegevusega, kus iga õpilane sai valmistada endale planeetidega järjehoidja.

Tänusõnad kooli juhtkonnale, kelle toetusel sai meie vahva koolipäev teoks! Aitäh!

4.a klassiõpetaja Pille Möll