Meeleolukas otikeste päev

Otu Tungal Koolimeedia Uudised

Vahetult enne sügisvaheaega toimus Otepää Gümnaasiumi 1.- 4. klassi õpilastele otikeste pidu. Sel aasta koguneti Otepää Kultuurimajja, kus traditsiooniliselt ristiti 1. klassi õpilased otikesteks.

Kohal olid ka Karu Kaisu ja Mõmmikaru Mellu, kes koos lastega lõbusaid tegevusi sooritasid. Mängu ,,Kas ma valetan või räägin tõtt?” eesmärk oli kontrollida teadmisi meie enda kooli kohta. Õpilased said valida, kas nad nõustuvad  väitega või mitte, ja sellest tulenevalt liikusid nad saali ühelt poolelt teisele. Mõned huvitavamad küsimused olid näiteks ,,Kas Otepää Gümnaasiumi direktor on Kaire Kurumaa?”, ,,Kas Otepää Gümnaasiumi koolimüts on roosat värvi?”  ja ,,Kas Otepää Gümnaasiumil on olnud oma ajaleht nimega Otu Tungal?” Viimasele neist vastasid kõik eitavalt. Selle küsimuse põhjal arvame meie, gümnasistid, et algklassid ei ole kooli meediast teadlikud ja peaksime neid rohkem tegemistega kursis hoidma.

Järgmisena hüüdis Karu Kaisu üle saali: ,, Mellu, lükka nuppu ja hakkame rokkima!” Nii algas uus ja põnev tantsumäng, mille reeglid olid lihtsad: kui muusika mängib, peavad kõik tantsima ja kui muusika jääb vait, peavad kõik tarduma. Lastel oli lõbus ja nii mõnigi õppis ära uue tantsuliigutuse. Peale selle katsetati nende kiirust ja rütmitunnetust. Kõik koos mängiti lõbusat tantsumängu: ,, Pää olkapää peppu”. See meeldis kõigile.

Tore oli ka tähelepanumäng, kus lavale paigutatud laual oli palju erinevaid esemeid, mis tuli ühe minuti jooksul meelde jätta ning oma õpetajale üles lugeda. Õpetaja pani nimetatud asjad kirja. Võitjaks osutus klass, kelle nimekiri oli kõige pikem. Mida vanemad õpilased, seda parem oli ka tulemus.

Seejärel valiti igast klassist kaks õpilast, kes esindasid oma klassi kinnisilmi kaasõpilaste juhendamisel osade kaupa karu pildi kokkupanemises. Lõpptulemus erines küll eeskujuks olevast pildist, kuid pimesi pildi kokkupanek oli iseenesest lõbus ja naljakas.

Otikeste peo eesmärgiks oli veeta toredalt aega koos mängides, aga pöörata ka tähelepanu tänavu kooliteed alustanud 1. klassi õpilastele. 2. ja 3. klasside õpilased kinkisid 1. klassi õpilastele omavalmistatud kaardid ja karu kõrvad ning nüüd võivad Otepää Gümnaasiumi otikesed lugeda end täieõiguslikeks koolipere liikmeteks. Otikeste peo lõpp kujunes väga magusaks, sest pidu juhtinud karud kinkisid kõikidele klassidele paki kommi. Enne kultuurimajast lahkumist sai iga laps kommi juba ka põske pista. Eriti emotsionaalne oli see, kui suured karud tulid tänavale lahkuvatele õpilastele veel hüvastijätuks lehvitama, patsu lööma ja kallistama.

Üritust käisid oma silmaga vaatamas Lisanna Lubi ja Janette Jamur (10. klass). Reportaažile lisas sõna sekka ka õpetaja Sigrid Mark