Keemiatunnid Ahhaa keskuses

Foto: T. Jaaniste

15.märtsil käis 9.b klass Tartus Ahhaa Teaduskeskuses keemiaga tutvust tegemas.

Töötoas loositi 4 gruppi. Iga grupp pidi lahendama keemilisi katseid, et saada teada kood, mis avaks kohvri. Kokku lahendasime neli ülesannet. Esimese katsena pidime värvilise tundmatu vedeliku muutma läbipaistvaks, et näha anuma põhjas olevat numbrit. Järgmisena tuli nähtamatu kiri paberil ilmutada nähtavaks. Seejärel pidi kahe aine reaktsiooni abil muutma traadi kuju ning viimaseks saama ainete segamisel valgus. See oli ka paljude lemmikülesanne. Õige lahenduse korral sai näha ilusat helesinist valgust.

Järgmisel etapil tutvusime erinevate eksponaatidega, mille abil saime vastused töölehtedel olevatele küsimustele, ning õppepäeva lõpus oli kõigil võimalus iseseisvalt veeta tund aega teaduskeskuse ruumides ning külastada ajutist näitust, mis tutvustas inimaju.

Päev oli hariv, põnev ja lõbus. Tore oli, et saime õppida keemiat huvitavate katsete kaudu, mille tegemiseks koolil võimalused puuduvad.

Katarina Kivimäe, 9.b klassi õpilane