Matemaatikaolümpiaadi tulemused III kooliastmes

1. veebruaril toimus matemaatikaolümpiaadi piirkondlik voor 7.-12. klasside õpilastele. Olümpiaadi korraldab Tartu Teaduskool ja arvestust peetakse klasside kaupa. Piirkonnavoorudes lahendavad 7.-12. klasside õpilased üheaegselt üleriigilise žürii poolt koostatud ülesandeid. Piirkonnavooru tööde alusel moodustatud üleriigilise pingerea alusel kutsutakse lõppvooru umbes 100 osalejat 9.-12.klassidest ja 50 osalejat 7.-8. klassidest. Meie koolist osales Valgamaa piirkonnavoorus 7. klassist kolm ja 8. klassist viis tublit matemaatikut.

Valgamaa piirkonnavoorus näitasid meie kooli õpilased suurepäraseid tulemusi.

7. klasside arvestuses saavutas
I koha Maria Raud (7.a)
II koha Andra Arulaan (7.b)

8. kl arvestuses saavutas
I koha Gerli Ong (8.a)
II koha Helena Elmet
(8.b)

Gerli saavutas piirkonnavoorus I koha ülekaaluka punktisummaga ja on vabariigis kõikide piirkonnavoorude koondtulemuste põhjal 12.-21. kohal ning kutsutud vabariikliku matemaatikaolümpiaadi lõppvooru, mis toimub 27.-28. mail 2023 Tartu Ülikoolis.

Tublilt esindasid meie kooli piirkonnavoorus veel Lisete Liivamägi (7.a), Mate Mändmets (8.a), Ralf Mae (8.a), Richard Rikka (8.b)

7.- 12. kl matemaatikaolümpiaadi ülesannetega saab tutvuda siin http://www.math.olympiaadid.ut.ee/html/index.php?id=piirk

Õnnitlused võitjatele ja kiitus osavõtjatele!

Matemaatikaõpetajad Helen Kann ja Inga Kotkamäe