Eriolukord pani noori tervise üle mõtteid mõlgutama

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum kuulutas eriolukorra esimestel päevadel välja koolinoorte esseekonkursi “MINU SPORT JA TERVIS”. Kuu aja jooksul oli kõikidel huvilistel alates 1. klassist võimalik ennast sulejooksus proovile panna. Lisaks soovis muuseum pakkuda eriolukorras kodus püsimiseks lisamotivatsiooni – võtta aega, et mõelda spordile ja tervisele ja panna kirja oma mõtted.

Välja pakuti 9 teemat, millest mõni keskendus rohkem spordile ( „Eesti tippsportlane, kes on mulle eeskujuks ja mida olen temalt õppinud“, „Kuidas Eestit maailmas spordi kaudu tutvustada?“ jt), teised jälle rohkem tervisele („Kehaline kasvatus ehk liikumisõpetus koolis aastal 2050“, „Mida ma saan enda tervise heaks teha?“)

Esseekonkursi žürii, kuhu kuulusid Marju Loorits (Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi haridusosakonna juht), Maris Lindmäe (Eesti Olümpiakomitee kommunikatsioonijuht) ja Johannes Vedru (ERRi sporditoimetuse ajakirjanik), tõi välja kogu konkursi kolm parimat tööd ja lisaks veel igast vanusegrupist kolm silmapaistvamat esseed. Kokku laekus konkursile 110 esseed. Meie kooli 10. klassi õpilase Annabel Urmi kirjutis  „Mida ma saan enda tervise heaks teha?“ osutus gümnaasiumiastme üheks parimaks tööks vabariigis.

Marika Paavo, eesti keele õpetaja