fbpx

9. klasside õppekäik Tallinnasse

Postitatud kategoorias:

Uudised

13. veebruaril 2019 külastasid Otepää Gümnaasiumi ja Keeni Põhikooli 9. klasside õpilased Vabariigi Valitsuse hoonet, riigikogu ja bastionikäike. Kohad, mida külastasime, olid tihedalt seotud ühiskonna, ajaloo ning poliitikaga.

Esiteks käisime Stenbocki majas. Pärast turvakontrolli läbimist suundusime pressiruumi, mis oli tegelikult väiksem, kui telepildist mulje on jäänud, ning kus giid andis ülevaate valitsusest ja Stenbocki maja ajaloost. Tegelikult ei olegi maja nimel (Stenbock) ja valitsusel seost. Hoone on nime saanud Hiiumaalt pärit krahvi järgi, kes ehitas ja elas Stenbocki majas. Valitsus alustas seal tööd alles 2000. aastal. Külastasime valitsuse istungitesaali, kus saime proovida ministrite toole ja Ain Erik mitu korda otsuse vastuvõtmist märkivat haamrilööki harjutas.

Järgmiseks jalutasime parlamendi juurde, kus meid võttis vastu Liina Kersna, kes rääkis veidi oma tööst parlamendisaadikuna. Seejärel jätkas giid maja tutvustamist. Saime rohkem teada riigikogu struktuurist ja istungitest, mida saime ka ise näha. Istungit jälgisime külaliste rõdult, kust vaade oli üpris kehv, kuid hea tahtmise korral sai küünitades näha Jüri Ratase peanuppu. Peaminister oli nimelt kohal, kuna toimus valitsuse infotund. Sõna võttis ka siseminister Katri Raik, kes rääkis kodakondsusest. Istungi järel saime maitsta, mida parlamendisaadikud lõunaks söövad. Seejärel suundusime Pika Hermanni torni, mille lippudest oli meile enne räägitud. Kitsast trepist oli päris ebamugav üles ronida, kuid vaade oli ilus.

Viimasena külastasime bastionikäike, mis on olnud Tallinnale ajaloo vältel põhiselt kaitseks. Käigud ehitati Rootsi ajal. Kõige traagilisem sündmus, mille ajal bastionikäigud inimesi kaitsnud on, oli 1944. aasta Tallinna pommitamine. Käikudes oli mitmesuguseid ajaloolisi esemeid, näiteks gaasimaske nõukogude ajast ja raidkive.

Väike grupp jalutas pärast õpetajaga ka Harju tänaval ja vaatas üle 1944. aasta pommitamise tagajärjed.

Kogu ekskursioon oli ülimalt hariv ja võttis hästi kokku õpitu. Kõige parem viis õppimiseks on õpitu nägemine ja veendumine selles, mida tunnis teada oled saanud. Valitsuse ja riigikogu töö said meile palju selgemaks.

Annabel Urmi, Helen Heina ja Merelle Liivamägi tekstid
põimis kokku õp Heivi Truu

Fotol: Otepää Gümnaasiumi ja Keeni Põhikooli 9. klassid Toompea lossi valges saalis koos riigikogu liikme Liina Kersnaga. Foto: H. Truu