Matamängud

Aprillis algab taas Eesti suurim äriideede konkurss Ajujaht, kus proovib oma matemaatikamänguga edu saavutada Tartu gümnasist Timo.  Tartu Postimehest (30.01.2019) saab lugeda järgmist: „Tartu Jaan Poska Gümnaasiumi 12. klassi õpilane Timo Timmi on haridusliku rakenduse 99Math üks asutaja ja tootejuht. Tegu on peastarvutamise mänguga, kus õpilased saavad pooleminutilistes voorudes võistelda liitmises, lahutamises, korrutamises ja jagamises. Õpilased saavad arvuti või nutiseadme vahendusel võistelda korraga. Võimalik on mängida ka ühel ajal eri riikides.“

30. jaanuaril toimusid esmakordselt Eesti koolidevahelised veebipõhised matamängud. Otepää Gümnaasiumist osalesid nimetatud mängudel 2.a, 3.a, 4.b, 5.ab, 6.b, 8.ab ja 10. klassi viieliikmelised võistkonnad. Iga võistkond pidi võistlema kolme erineva vabariigi kooliga. Mäng oli väga hasartne ja kiire. Osalenud õpilastele ja ka matemaatika õpetajatele pakkus toimunud võistlus suurt põnevust ja huvi. Pealtvaatajatel oli võimalik mängu jälgida otse veebist.

Otepää Gümnaasiumi võistkondadest olid kõige tublimad 8.ab, 4.b ja 6.b klassi võistkonnad, aga ka kõik teised võistkonnad andsid endast parima.

Täname kõiki õpilasi, kes esindasid meie kooli ja jääme ootama uusi matamänge.

Matemaatikaõpetajad
E. Ever ja A. Kikas