SÕBRAPÄEV TALLINNAS

14. veebruaril käisid 10. ja 11. klassi õpilased õppekäigul Tallinnas, et rikastada oma teadmisi ajaloost ja muusikast.

Plaanisime külastada KGB konge, et hiljem raamatut lugedes oleks parem ettekujutus sõjaaegsest tegevusest ja küüditamisest. Väikese äparduse tõttu jõudsime päikselisel päeval mööda vanalinna tänavaid lõpuks Vabamusse. Meid juba oodati seal ja e-giidid olid valmis pandud. Nii sai igaüks oma kiirusel ja soovil liikuda ja kuulata huvitavaid lugusid küüditamisest, nõukogude ajast ja vabast Eestist. Paljud kasutasid e-giide esimest korda.

Edasi suundusime Laulasmaale Arvo Pärdi keskusesse. Uus ja avar maja männimetsa keskel pakkus uudistamist ja tutvumist maailma ühe kuulsama helilooja elu ja loominguga. Nägime helilooja mustandit ja päevikuid. Huvitav oli meenutus sellest, kuidas väikse poisina sõitis Pärt mitu tundi rattaga ümber posti, millel oli valjuhääldi, ja kuulas sümfooniakontserti.

Oli tore sõbrapäev, lõbus seltskond ja palju muusikat.

11. kl õpilased