Unicorn Squad suvelaager Otepää Gümnaasiumis

16.08 võõrustas Otepää Gümnaasium Unicorn Squad tehnikahuvilisi tüdrukuid meie koolist, Rannu pühikoolist, Pühajärve põhikoolist ja Elva gümnaasiumist, kokku 55 õpilast.
Laagripäev algas kell 10.00 kaheksaliikmelistesse gruppidesse jagamisega, kus oli tüdrukutel võimalus leida uusi sõpru ning lahendada ülesandeid erinevate paarilistega. Laagris oli olulisel kohal koostöö ja loovus ning mõistmine, et ebaõnnestumine on üks õppimise etappe, kus uute lahenduste leidmine viib sihile. Tüdrukud proovisid lahendada ülesandeid läbi katsetamiste, juhendite abil ning ka varasemate kogemuste abil.
Laagripäev oli pikk ja sisukas: erinevad töötoad, kus tuli tüdrukutel droonidega päästa uppuvalt laevalt inimesi ja viia rebastele metsa vaktsiinipakikesi, kerarobotite abil koristada tuba, programmeerida roboteid, ehitada kuulirada ja rakette ning palju muud. Inspireerivaks vahepalaks oli sel päeval Otepää Päästeamet, kes tutvustas päästjate tööd ja varustust igas ohtlikus olukorras: avariid, tulekahjud ja veekogude ohtlikkus.
Päev oli kui pikk koolipäev, mis väsitas õpilasi, aga samas kogesid ja omandasid nad palju uut meeskonnaliikmena ning selle raames leidsid palju toredaid sõpru.
Aitäh kõikidele HK Unicorn Squadi ja teiste koolide juhendatele!

NB! Sügisest algab Otepää Gümnaasiumis uuesti OG Unicorn Squad huviring, kuhu ootan liituma kõiki tehnikast ja teadusest huvitatud tüdrukuid. Täpsem info ilmub septembrikuu jooksul Stuudiumis.

Terje Tammekivi
Otepää Gümnaasiumi Unicorn Squad juhendaja