Tubli tulemus vabariiklikult keemiaolümpiaadilt

18.-19. märtsil toimus Tartu Chemicus keemiaolümpiaadi lõppvoor, kuhu pääsesid vabariigi parimad keemiatundjad, kokku 99 õpilast alates 9. klassist üle Eesti. Keemiaolümpiaadil võistlemiseks on vaja väga head matemaatilist taipu ning teadmisi keemiast. Valgamaad esindas 9. klasside arvestuses meie kooli õpilane Morten Oscar Orussaar. 9. ja 10. klasside õpilased lahendasid samasuguseid ülesandeid. Selgeks tuli õppida 10. klassi teemad, nagu keemiline tasakaal, keemilise reaktsiooni soojusefekt, lisaks kroomi keemia ning struktuurivalemite ja –isomeeride koostamine. Üheksa ülesande lahendamiseks oli aega 5 tundi. Paremusjärjestus koostati teooria osa kuue kõige paremini lahendatud ülesannete ja praktilise osa ülesannete põhjal. Morten Oscar Orussaar saavutas märkimisväärselt kõrge – 16. koha.

Kiidan õpilast eduka osalemise eest keemiaolümpiaadil!

õpetaja Mariana Naaber