Raamatu ja roosi päev

Raamatu ja roosi päev (rahvusvaheline raamatu ja autoriõiguste päev)  on 23. aprillil  tähistatav raamatupüha, väärtustamaks raamatu tähtsust ühiskonna ning kultuuri arengus.

Sellel päeval külastasid kooli raamatukogu 7.a ja 5.b klassi  õpilased koos klassijuhatajatega. Sissejuhatuseks tutvustasin õpilastele selle päeva mõtet ja veidi ajalugu. Leidsime vastuseid küsimustele, milleks  on kirjutatud raamatud  ja kas neid tänasel päeval  üldse vaja on?

Roosidega tegime koos keemiaõpetaja Marianaga katse, kus panime kolm valget roosi erinevat värvi lahustesse. Tulemust sai imetleda kaks päeva kooli raamatukogus.

Raamatukogutunnis said õpilased kuulata katkendeid erinevatest raamatutest. Esimene mõttetera oli raamatust “Isevärki tähtraamat Tartust“, kus 23. aprilli kohal oli kirjutatud:” Kui raha silme ees virvendab, kipub mõistus kustuma.” Selles raamatus on üles tähendatud huvitavaid mõtteterasid igaks päevaks ja ajaloosündmusi, mis seotud Tartuga.

Järgnevalt lugesime Hando Runneli raamatust “Suureks saamine” luuletuse sõprusest.

Veel  said õpilased kuulata ühte lühikest lugu raamatust “Unejutud mässumeelsetele tüdrukutele”. Lugu oli Ameerika Ühendriikide endise esileedi Michelle Obama elust. See raamat on ilukirjanduslik ja tõlgitud inglise keelest.

Ettelugemine lõppes esimese peatükiga toredast lasteraamatust: “Kust tulevad unenäod ?”, mille autoriks on eestlanna Eva Roos.

Kadri Reek
raamatukoguhoidja