Otude ristimine

Uudised Üritused

Autor:

25. – 27. septembrini toimusid igasügisesed traditsioonilised otude ristimispäevad, mis tähendab uute kümnendike vastuvõttu Otepää Gümnaasiumi kooliperre. Ürituse raames tuli esmaspäeval tulla kooli ehitajatena ja ilma koolikotita, teisipäeval ootasid abituriendid kümnendikke kooli ujumisriietuses, et tähistada suvist sügissoojust. Hommikuid alustati hommikuvõimlemisega koolimaja ees ja nagu hoolivad koolikaaslased ikka, ei unustanud abituriendid pakkumast ka kosutavat hommikusööki – jooki, et raske koolipäev üle elada. Iga korralik inimene peseb peale hommikusööki hambaid, nii ka ühispesemise korras otud, hambapastaks sinep, mis ei kuulunud allaneelamisele.

Koolipäeva jooksul pidid kümnendikud läbima takistusradasid, tõestamaks oma tugevust nii kehalt kui ka vaimult, et saada edaspidi igasuguste eluraskustega hakkama.

Tõeliseks OG kümnendikuks sai kolmapäeval pärast traditsioonilise vande andmist Otepää linna keskväljakul ja värskendava mudaraja läbimist. Kõike seda kinnitati kümnendikele vastava tunnistuse andmisega.

12. klass kiidab julgeid ja tõelisi meie kooli patrioote, kes ristimistegevustes osalesid.

Abituuriumi nimel Ene Vister