Otude ristimine

16.- 18. septembril toimus Otepää Gümnaasiumis kümnendike ehk otude ristimine. Kolme päeva jooksul oli läbivaks teemaks vesi. Rebased pidid kandma riiete peal bikiine, jalas plätusid, peas saunamütsi ning käes kätiseid. Eesmärgiks oli suve pikendamine.

Hommikuti toimus rivistus, otud tegid jooksutiiru, võimlesid ning hügieenilisuse mõttes pesid hambaid, sedakorda sinepiga. Juua said nad ka haigushooajale kohast küüslaugusmuutit. Edasi toimus peaaegu tavaline koolipäev, kuid tundidesse pidid otud liikuma mööda ettenähtud rada, mis oli neile maha teibitud. Vahepeal oli kooli peal kuulda hõiget: „Otu üle parda!“, mille peale kõik otud end pikali viskasid ja ujuma hakkasid. Söögivahetundide ajal toimusid meeskonnamängud. Palju oli teatejookse, teatepulgaks  nii toores kala kui ka margariin. Lisaks toimus võidu peale supi söömine. Kaotajaid ootas taas ees smuutiring. Sööklas oli igal otul oma kindel koht, kus istuda. Uustulijad said ka oma kopsumahu proovile panna munapuhumismängus, kus kaks võistlejat pidid võidu muna torust välja puhuma.

Viimasel päeval viidi otud Apteekrimetsa, kus ootas viimane proovilepanek. Värsketel gümnasistidel seoti silmad kinni ning seejärel pidid nad ühekaupa laskuma liumäest alla otse mudaauku, kus nad edasi liikusid mööda rada. Esimest korda võttis rajast osa ka mõni julgem abiturient. Ristimine oli edukas ning otud on abiturientide poolt gümnaasiumisse vastu võetud.

Bärbel Moros
abiturient