Otikeste pidu

Septembrikuu kolmandal neljapäeval kogunesid kõik Otepää Gümnaasiumi algklasside õpilased aulasse, et oma perre vastu võtta esimese klassi väiksed koolijütsid. Ürituseks oli igal aastal toimuv otikeste ristimine.

Alustuseks pidid esimese klassi õpilased esitama oma õpitud etteasteid. Esmalt tutvustasid nad oma klassi laulu või luuletusega. Neljanda klassi õpilased olid valmistanud kooli kõige noorematele karupojakeste kõrvad. Teise klassi õpilased olid meisterdanud neile tunnistused. Pärast etteasteid  tuli anda „otikeste“ tõotus, mida luges ette huvijuht Terje. Seejärel algasid ringmängud. Esiteks mängiti „Buugit“, „Lapaduud“, „Kuuma kartulit“, siis tuli juba kõigi lemmik „Mul on üks tore tädi“.

Loodame, et meie väikestel sõpradel hakkab koolis olema sama tore kui meil.

Katarina Kivimäe, 4. b klassi õpilane

Otikeste peost leiad pilte kooli Facebooki lehelt.