Otepää maastikumäng 2020

15. oktoobril 2020 võtsid Otepää Gümnaasiumi 5.-8. klasside õpilased osa Pühajärve ümbruses toimunud võistkondlikust Otepää maastikumängust. Lisaks meie kooli kaheksale tublile võistkonnale oli osavõtjaid veel Pühajärve Põhikoolist ja Valga Põhikoolist. Maastikumängul osales kokku 17 võistkonda.

Meeskondliku maastikumängu eesmärk oli kinnistada kaardi lugemise oskust, orienteerumist looduses ning panna proovile oma teadmised loodusest ja loodushoiust. Distantsi pikkus oli umbes 4 kilomeetrit ja selle jooksul tuli läbida 8 kontrollpunkti ning lahendada nendes erinevaid ülesandeid.

Otepää Gümnaasiumi esindasid:

5.a klass – Ida Vahrušev, Anette Männiste, Marta-Loore Ladva, Karl Marek Kamla
5.b klass –  Laura Pirnipuu, Andra Arulaan, Risto Janusškevitš
6.a klass – Gerli Ong, Laura Liina Länik, Trevor Jääger, Tristan Klimbek
6.b klass – Lisandra Liivamägi, Kadi Koppel, Linda Silmere, Dagmar Käär
7.a klass – Indra Värk, Sten-Erik Iir, Kadri Kruusmaa, Kaspar Punder
7.b klass – Simmo Vernik, Säde Toom, Gretely Salundi, Sheril Chrislyn Saar
8.a klass – Hans Kristjan Kullamaa, Silver Nõgols, Joonas Sakkis, Henri Hein
8.b klass – Karl Silmere, Morten Oscar Orussaar, Änni Perv, Brenda Järv

Kõik võistkonnad olid väga tublid. Võistlus oli väga tasavägine ja punktide erinevused olid väikesed. 8.b klassi võistkond oli võistluse kiireim ja saavutas II koha. 4.-7. koha saavutasid vastavalt 8.a, 6.a, 5.a, 7.a klasside võistkonnad.

Maastikumängu korraldasid Keskkonnaamet ja Lutsu turismitalu.