fbpx

Otepää Gümnaasium pidas sünnipäeva

Postitatud kategoorias:

Uudised

3.oktoobril täitus Otepää Gümnaasiumil, mis on ka Eesti esimene emakeelne maagümnaasium, 111 aastat asutamisest. Koolipere tähistas seda marsiga läbi Otepää linna.

Suur marssimine algas Otepää Gümnaasiumi eest ja kulges läbi linna Otepää kultuurimajani, Otepää vallavalitsuseni, Merle Lillepoeni, fotograaf Valju Aloeli stuudioni, päästekomandoni, Ugandi Restorani ja Tehvandi Spordikeskuseni. Koolipere tänas sedamoodi oma häid koostööpartereid ja andis üle 8b. klassi tüdrukute poolt meisterdatud tordid. Rongkäigule andis muusikalist rütmi juurde Pühajärve Puhkpilliorkester, koolilapsi julgestas politsei.

Otepää vallavalitsusest tervitasid õpilasi volikogu esimees Jaanus Barkala ja vallavanem Kaido Tamberg. Vallavanem märkis, et tänase päeva sõnaks on #111, kuna just nii vanaks sai Otepää Gümnaasium.
Otepää Gümnaasiumi direktor Külle Viks ütles, et vaatamata vihmasajule olid meeleolud rõõmsad. „Väljas oli kogu koolipere, kõik klassid ja õpetajad, Eesti esimene emakeelne maagümnaasium pidas väga rõõmsalt pidu,“ lisas Külle Viks.
Esimesed teated kooli olemasolust Otepääl pärinevad aastast 1686 kui Forseliuse seminari kasvandik Otepääle talurahvakooli asutas. Nuustaku karskusseltsi Edasi juhi Gustav Wulffi eestvedamisel asutati 1906. aastal Nuustaku kooliselts. 3. oktoobril 1907 alustaski tegevust Nuustaku Kooliseltsi teise järgu eraprogümnaasium.

Pildigalerii asub Talvepealinn Otepää Facebooki lehel

Monika Otrokova
Otepää Vallavalitsuse kommunikatsioonijuht