Oma silm on kuningas – gümnasistid külastasid disaini- ja kunstimuuseumi KUMU

13. märtsil toimus gümnasistide õppekäik Tallinnasse, kus 11.klass, keraamika- ja disainikursuse õpilased said oma silmaga näha kujutavat kunsti KUMUs ehk Eesti Kunstimuuseumis. Disainimuuseumis avastasid õpilased Eesti tarbekunsti ning sellel väljal tegutsenud ja tegutsevate kunstnike loomingust möödunud sajandi algusest tänaseni. Disainimuuseumi tundi viis läbi OG vilistlane Kristel Soidra, kellega kohtumine oli tore üllatus. Õpilased said teada, mis on tarbekunst ja millistest materjalidest näitusel olevad esemed on tehtud. Eesmärk oli tutvuda lähemalt vähemalt ühe tekstiili-, naha-, klaasi-, ehtekunsti ja keraamikaesemega. Tähelepanu pöörati teostel olevatele mustritele ning nii mõnigi teos pandi lugusid jutustama.

Kumu kunstimuuseumis jagunesid õpilased kahte gruppi, et tutvuda giidi juhendamisel ja vahvate lugude saatel kunsti väljapanekuga erinevatel korrustel, liikudes eesti kunsti algusest tänapäeva. Kumus toimub lisaks püsinäitustele igal aastal 8–10 suuremat vahetuvat näitust, seekord jõudsime pilku heita ka Hollandi kunstniku melanie bonajo isikunäitusele „Kui keha ütleb Jah+“. Näitus otsib vastust küsimusele, kas meie tänases üha enam kommertsialiseeruvas ja tehnoloogilises maailmas on veel kohta intiimsusel.

Ave Kruusmaa ja Jelena Salumaa, loovusainete õpetajad