fbpx

12. klassi õppekäik Riigikokku

Postitatud kategoorias:

Uudised

Autor:

Kolmapäeval, 20. märtsil algas kevad, talvepealinna Otepää mängulised õigused läksid üle kevadpealinnale Türile  ja 12. klassi õpilastel avanes võimalus külastada pärispealinna – Tallinna. Sõidu eesmärk oli enne ühiskonnaeksamit, mille tegemise kõik kaheteistkümnendikud üksmeelselt valisid,  külastada Eesti Vabariigi Riigikogu. Meie võõrustajaks oli Kristo Enn Vaga – noor mees, kes on ise kõvasti tööd teinud, et nii kõrgele Toompeal jõuda. Ta on lõpetanud Audentese spordigümnaasiumi Otepääl.

Alustasime oma päeva varakult, aga lipuheiskamise ajaks me ikka kohale ei jõudnud. See lehvis juba Pika Hermanni tornis. Igal hommikul läheb keegi kindel inimene ja heiskab hümni saatel lipu ja õhtul tuleb taas võtta teekond torni, et hümni saatel ka lipp langetada. Pika Hermanni torni ronisime meiegi ja imetlesime läbi kerge lumesaju aina laienevat pealinna. See torni ronimine oli üks paras katsumus ja allatulek samuti pead pööritama ajav.

Edasi juhatas meid Kristo Enn Vaga läbi koridoride, mööda tähtsatest nõupidamissaalidest otse Riigikogu saali, kus kaheteistkümnendikud said valida hetkeks istumiskohad erinevate lemmikpoliitikute kohtadel. Kuulasime, kuidas toimub igapäevatöö ja kuidas poliitikud omavahel suhtlevad väljaspool Riigikogu saali. Hea oli teada saada, et päriselus polegi nad üksteise vastu nii kurjad, kui meedias ja Riigikogu saalis tundub.

Lõunasööki, mis osutus päris maitsvaks, pakuti Riigikogu kohvikus.

Kolmapäeviti toimuvad Riigikogu infotunnid ja saime meiegi rõdult natuke jälgida küsimuste-vastuste vooru.

Oli tore päev ja väike vaheldus meie igapäevatööle.

12. klassi nimel

Ene Vister