Nupumate huviringi õpilaste novembrikuu tegevused

Autor:

Nupumate õpilased Katarina Kamla, Lisette Kukk, Ann-Marii Mets, Anete Kõiv ja Andra Arulaan võtsid osa õpilasürituse „ProgeTiigri Tulevikutegijad 2023“ konkursist „Programmeerides liikuma“, kuhu oodati videoid sellest, kuidas õpilaste ehitatud ja programmeeritud robot annab märku, et aeg on lühikeseks liikumispausiks.

Lisette ja Andra ehitasid valmis liblikat meenutava EV3 roboti, mille programmikoodis kasutati 20- minutilist taimerit ning liikumispausi märguandena norskamise heli. Liikumispausiks valis Ann-Marii välja Just Dance tantsuvideo „Waka waka“ loo, mille saatel said Nupumate õpilased oma koordinatsioonioskuseid arendada. Anete sai proovida filmioperaatori rolli, mille käigus selgus, et kaamerat stabiilsena hoida on päris suur väljakutse.

Kokku osales Eesti haridusasutustest konkursil „Programmeerides liikuma“ 24 tööd ja korrektselt esitatud tööde vahel loositi välja auhindu ja meeneid. Meie õpilastele naeratas loosiõnn!

Oma loogilist mõtlemist said Nupumate õpilased proovile panna informaatikaviktoriinil „Kobras“, mis on mõeldud üldhariduskoolide õpilastele ning teemaderingi mahuvad küsimused näiteks arvutiteadusest, loogikast, arvuti riist-ja tarkvarast, informatsiooni mõistmisest ja tõlgendamisest. Ka tänavu tuli õpilastel veebikeskkonnas 45 minuti jooksul lahendada vastavalt vanuserühmale 12 või 15 loogikaülesannet. Sel aastal panid oma loogilise mõtlemise proovile 6.b klassist Katarina Kamla, Andreas Kõiv, Anete Kõiv, Ann-Marii Mets, Grettel Arulaan, Reinhold Kalda, 8.b klassist Andra Arulaan, Eva-Lotta Elmet, Laura Pirnipuu ning 12.klassist Tormi Klais, Martin Mõttus, Aleks Mägi, Romet Silm, Kirke Tamm, Kadi Vindi. Tänan kõiki julgeid osalejaid!

Jätkuvat nuputamis- ja matemaatikahuvi!

Juhendaja Helen Kann