Nupp nokib 10 Loovuskoolitus õpilasfirmadele ja minifirmadele

Autor:

Juba 10. aastat toimub Valgamaa noorte ettevõtlusprogramm Nupp Nokib. Selle raames koguneti 26. septembril Kääriku Spordikeskuses Loovuskoolitusele eesmärgiga leida või edasi arendada minifirmade ja õpilasfirmade ideid.

Esimesel päeval toimetasid põhikooliõpilaste minifirmad ning gümnaasiumiõpilaste õpilasfirmad eraldi. Siis, kui minifirmade ülesandeks ideede leidmine ja arendamine, oli õpilasfirmadel fookuses enda poolt valitud toode või teenus ja selle põhjalikum edasiarendus.  Minifirmade grupid töötasid Junior Achievement Eesti juhendajate Merike Elmik ja Elbe Metsatalu eestvedamisel ning õpilasfirmade osa ja teise koolituspäeva ühisosa juhendas Marek Mekk.

Otepää Gümnaasiumi tublid õpilased keskendusid kohe ette antud ülesandele ning esialgsed mõtted kasvasid päeva lõpuks konkreetseteks tooteideedeks valmis. See tähendab, et lisaks tootekujundusele keskenduti ka tootmisele, pakendile, erinevatele visuaalidele ja muudele aspektidele.

Koolituse esimese päeva ametlik osa lõppes õhtul kell üheksa. Sellegi poolest oli noortel veel palju positiivset energiat ning jätkati erinevate tegevustega – tehti sporti, arendati ideid edasi ning töötati üksteise äriplaanidega.

Reede ennelõuna suureks eesmärgiks oli oma idee lõplikuks plaaniks valmis vormida – arvutada välja toote omahind, müügihind, määratleda turusegmendid, leida esimesed koostööpartnerid ja palju muud. Koolituspäev lõppes ideede tutvustamisega kõigile loovuskoolituse osalejatele.

Loovuskoolitusel osales 75 13- kuni 21-aastast noort Valgamaa koolidest ning noortekeskustest. Otepää Gümnaasiumist osales 16 õpilast, keda saatsid juhendajad Otepää Gümnaasiumist ning Otepää Avatud Noortekeskusest.