Meie kooli noored keraamikud pälvisid “Savisellid-9” Eesti laste ja noorte keraamikakonkursi näitusel tähelepanu

Tallinna Huvikekus „Kullo“ on keraamikakonkurssi “Savisellid-9” 6.-18.aastastele lastele korraldanud iga paari aasta tagant, alates aastast 2004. Sellel aastal saadeti 324 vahvat laste kunstiteost 40 erinevast koolist-huviringist. Otepää Gümnaasiumi noored keraamikud on sellel toredal konkursil mitmeid kordi edukalt osalenud.

Seekord saatsime näitusele nooremate kunstiringi maagilised nukud, mis on valmistatud segatehnikas, kasutades mererannast leitud ja lainete lihvitud puitu ning savist voolitud portreid.  Näitusel osalesid oma töödega Teele Uudeberg, Otto August Mehik, Svea Eerika Iir, Grettel Hansing, Meribel Treial ja Marion Must. Marioni töö pälvis ka žürii aukirja. Virtuaalnäitust saab vaadata siit

Seekord on näitus nähtav virtuaalselt Kullo lastegalerii FB lehel ja ka OG_10kl keraamika FB lehel..

Näitusel saab näha igas suuruses, värvis ja erinevatel teemadel kujusid, nõusid, reljeefe. Ka kasutatud tehnikad on mitmekülgsed – kleepvormid, glasuuritud esemed, maalitud esemed, treitud vormid, segatehnikad.

Ave Kruusmaa
loovainete õpetaja