Meie kooli neiud naasid riiklikult muusikaõpetuse olümpiaadilt pronksdiplomitega

4. ja 5. märtsil võtsid vabariigi parimad muusikaõppurid omavahel mõõtu muusikaõpetuse olümpiaadi finaalvoorus. Meie kolm südikat neidu Loore All, Katarina Kivimäe ja Eliise Palmiste saabusid koju pronksdiplomitega.

Sel korral osales olümpiaadi lõppvoorus 44 õpilast, kellest nooremas vanuseastmes (7.–9. klass) võistles 27 ning vanemas (gümnaasiumiaste) 17 andekat noort. Osalejate hulgas oli praegusele ajale omaselt korrektuure teinud koroonaviirus, mistõttu tuli mitmel võistlejal viimasel hetkel osalemisest loobuda.

Kahe võistluspäeva sisse mahtus palju emotsioone, pinget ja särinat. Kirjalikus voorus, nagu ikka, tuli näidata oma teadmisi muusikamaailma igast valdkonnast – Raimond Valgrest Ludvig van Beethovenini ning Ladina-Ameerika tantsudest jazzini. Määravaks sai ka  silmaringi avarus. Kõige enam emotsioone ja pingest õhetavaid palgeid sai näha solfedžo-voorus, mis on tõenäoliselt paljude võistlejate jaoks üks keerukamaid.

Teine olümpiaadipäev oli traditsiooniliselt publiku ees esinemine. Alustati soololauludega ning jätkati omaloomingu ettekannetega. Iga aastaga lähevad õpilaste omaloomingulised teosed üha huvitavamaks. Seekord võis kuulda näiteks saksofonikvartetile kirjutatud teost, erinevatele koosseisudele – näiteks klaver, viiulid + plaatpillid kirjutatud lugu jne. Kõige enam andsid omaloomingulises repertuaaris tooni siiski duod: klaver–laul, klaver–viiul, plokkflööt–kitarr jne. Meie tüdrukutele oli sel korral väga suureks toeks kitarrist Jaagup Jürgel. Oma suurepäras mänguga võlus ta ka žüriid, kes tunnustas noort kitarristi parima saatja eriauhinnaga.

Olen õnnelik õpetaja, kellel on tublid ja andekad õpilased. Nende tegemistest saab üksnes rõõmu tunda!

Aplaus ja siiras tänu meie vapratele tüdrukutele!

Õpetaja Eve