Kunstiolümpiaad

19. veebruaril toimus Tõrva Gümnaasiumis iga-aastane piirkondlik  kunstiolümpiaad.

Kahjuks  õpilaste haigestumistega oli olümpiaadil osalejaid küllaltki vähe. Meie kooli esindas Olle Liivak, kes saavutas põhikooli (7. – 9. klasside) arvestuses III koha.

Olümpiaad koosnes kolmest osast: kodune loovtöö, kirjalik teooriavoor ja kohapeal valminud loovtöö.

Kodus teostatud omaloomingulise kunstitöö teemaks oli „ Praegu ja pärast“. Õpilase ülesanne oli pildistada mingit vana hoonet, mis oli vaja „projekteerida“ uueks, kaasaegseks  keskkonnasõbralikuks ehitiseks, nii et vana hoone oleks äratuntav.

Kohapeal pidid noored kunstnikud maalima  kaasaegsete esemetega natüürmordi, valides eeskujuks renessansi või varajase baroki vaikelu.

Jelena Salumaa, Olle juhendaja