Meeleolukas reis põhjanaabrite juurde Soome

22. märtsi varahommikul alustasime 6. klassi õpilastega reisi Helsingisse, et külastada Fazeri kommivabrikut ja veealust maailma Sealife.

Tartus ühinesid meiega ka Luunja kooli õpilased. Sadamas lõbustas meid Lotte maja, kus saime mõnusalt lapsepõlve maailma sukelduda. Laeva jõudes ootasid paljud poodide avamist, sest taskuraha lausa ootas realiseerimist. Päris mitmetele oli see esimene laevareis. Soome jõudes rääkis meile õpetaja Marika riigi ajaloost ning ka Fazeri kommivabriku tekkelugu.

Fazeris räägiti meile šokolaadi valmistamisest, kust tuuakse kaneel, kakao jne. Pea tunnise ekskursiooni lõpus saime süüa nii palju kommi, kui hing ihkas. Ka pisike kingitus oli meile tehase poolt varuks pandud.

Akvaariumikompleksis Sealife nägime palju erinevaid kalu ja teisi veeloomi. Kell 17.00 algas ka kalade söötmine, mida oli väga põnev jälgida. Ekskursiooniprogramm lõppes kuulsal Senati väljakul, kus õpetaja Marika rääkis selle platsi tähtsusest ning uhketest hoonetest selle kõrval. Saime lugeda ka Toomkiriku trepiastmeid, mina sain neid kokku 46.

Veidi jätkus aega ka peatänaval uudistamiseks ja taas ootas meid juba laev oma ahvatlustega. Reis lõppes alles laupäeva varastel hommikutundidel.