Matemaatika on äge

4. – 8. novembrini oli Otepää Gümnaasiumi algklasside majas peategelaseks matemaatika. Tervet nädalat täitsid matemaatikapädevust arendavad ja proovile panevad ettevõtmised.

Nädala eesmärgiks oli pakkuda õpilastele koostegemise rõõmu, fantaasialendu ja kindlasti arusaamist, et matemaatika polegi ainult arvutamine.

Viie päeva jooksul toimus koolimaja eri paigus hulgaliselt põnevaid tegevusi. Lahendati sudokut ja matemaatilisi ristsõnu, ragistati ajusid nuputamises. Kiirust, tähelepanu ja osavust nõudis arvutimäng Tetris. Kunstiõpetuse tundides valmisid vahvad numbripildid, mida on võimalik näha II ja III korruse koridori seintel.

Kõik õpilased võtsid mõõtu ka peastarvutamises. Selgitati välja iga klassi tublim poiss ja tüdruk.
Parimad peastarvutajad on:
1.klassis – Heidi, Britta, Kristofer, Oskar
2.a klassis – Karolin ja Henry
2.b klassis – Mette-Marii ja Reinhold
3.a klassis – Svea-Erika ja Jakob
3.b klassis – Adele ja Matis
4.a klassis – Keity ja Mats
4.b klassis – Laura ja Elmar

Suur aitäh kõikidele õpilastele osalemise eest!
Kiidusõnad ka algklasside õpetajatele, kelle koostöö tulemusena sai tore teemanädal teoks!

Pille Möll, klassiõpetaja